Jest dokładnie 10 luty 2011. Ruszam z moim nowym blogiem. Poprzedni który był jakby moim pierwszym na którym uczyłem się w ebiznesie, oczywiście też zostanie i postaram się na nim pisać dalej, choć sam nie wiem jak to będzie z czasem. Ponieważ przez ostatni miesiąc dużo się u mnie wydarzyło. A może i nawet bardzo dużo 🙂 Dokładniej to rok zaczał się tak jak sobie go planowałem !

W skrócie wygląda to tak:
1. Początkiem roku, nagrałem szkolenie wideo z bloga wordpress, przeprowadziłem promocję mojego szkolenia wybranych przeze mnie kanałach dystrybucji. Szczerze powiem że za bardzo nie starałem się, robiłem tylko to co czułem, wiedziałem i sprawdziłem w przeszłości. Okazało się że miałem nosa 🙂 i zrobiłem to dobrze.

Ponieważ w 24 h, od momentu startu z propagacją mojego szkolenia, zdobyłem 200 adresów email. A po 7 dniach, liczba ta wzrosła do prawie sześciuset. 🙂 Nieźle prawda ?

Celi który chciałem osiągnąć to pomóc jak największej liczbie osób postawić własnego bloga, oraz sprawdzić siebie i produkty które zrobiłem.

2. W czasie promocji bloga wordpress otrzymałem masę podziękowań maili i kontaktów, stwierdziłem że zapotrzebowanie na tego typu produkt jest większe niż myślałem, więc zamknąłem moje szkolenie i przeniosłem je na platformę szkoleniową interkursy.pl

Co tym osiągnąłem ? Kolejny raz potwierdziło się może założenie że tego produktu ludzie naprawdę potrzebują, a google statystyki google nie kłamią 🙂 W 3 dni zarobiłem 700 zł na czysto.

3. Nagle, dokładnie tak jak sobie tego zażyczyłem, prawo przyciągania zadziałało 🙂 Otrzymałem emaila od Jacka Dudzica, jednego z najbardziej rozpoznawalnych osób w mediach społecznościowych, experta, szkoleniowca, który swoją wiedzę przekłada zawsze na czyny. W którym to emailu była mniej więcej taka treść:

„1000 zł za godzinę…….wchodzisz w to ? ……… ”

Jacek postanowił, że podzieli się swoją wiedzą dla niewielkiej ilości osób, naprawdę niewielkiej ( 15 osób) i pokaże jak zostać social media marketerem, czy osobą która będzie doradzać innych w sprawach marketingu internetowego, social media. Osobą która robi to profesjonalnie, uczciwie a przede wszystkim skutecznie.

Skorzystałem. Choć nie było to takie łatwe. Trzeba było wypełnić aplikację składającą się z kilkunastu konkretnych pytań. Cena szkolenia: 1000 zł które trwało miesiąc czasu. Po wypełnieniu aplikacji Jacek odpowiada po kilku godzinach: „Twoja aplikacja została przyjęta pozytywnie”

Czy było warto ? Jasne !

Nauczyłem się naprawdę dużo, choć dużo już wiedziałem. Po 2 tygodniach szkolenia, zdobyłem już pierwszych klientów na blogi, oraz kompanie marketingowe. Mało tego mam świetne pomysły na swoje produkty i propozycję prowadzenia szkoleń 🙂

Dziękuję przede wszystkim sobie 🙂 Mojej kochanej żonie która mnie wspiera, i wszystkim tym którzy ze mną współpracują, i Jackowi który postanowił się podzielić wiedzą od kuchni.

Wciąż wyznaję zasadę „Razem każdy osiąga więcej” Bo pomagając komuś pomagasz sobie !