Nieustanny rozwój – czyli nowy blog i nowe możliwości

Jest dokładnie 10 luty 2011. Ruszam z moim nowym blogiem. Poprzedni który był jakby moim pierwszym na którym uczyłem się w ebiznesie, oczywiście też zostanie i postaram się na nim pisać dalej, choć sam nie wiem jak to będzie z czasem. Ponieważ przez ostatni miesiąc dużo się u mnie wydarzyło. A może i nawet bardzo dużo 🙂 Dokładniej to rok zaczał się tak jak sobie go planowałem !

W skrócie wygląda to tak:
1. Początkiem roku, nagrałem szkolenie wideo z bloga wordpress, przeprowadziłem promocję mojego szkolenia wybranych przeze mnie kanałach dystrybucji. Szczerze powiem że za bardzo nie starałem się, robiłem tylko to co czułem, wiedziałem i sprawdziłem w przeszłości. Okazało się że miałem nosa 🙂 i zrobiłem to dobrze.

Ponieważ w 24 h, od momentu startu z propagacją mojego szkolenia, zdobyłem 200 adresów email. A po 7 dniach, liczba ta wzrosła do prawie sześciuset. 🙂 Nieźle prawda ?

Celi który chciałem osiągnąć to pomóc jak największej liczbie osób postawić własnego bloga, oraz sprawdzić siebie i produkty które zrobiłem.

2. W czasie promocji bloga wordpress otrzymałem masę podziękowań maili i kontaktów, stwierdziłem że zapotrzebowanie na tego typu produkt jest większe niż myślałem, więc zamknąłem moje szkolenie i przeniosłem je na platformę szkoleniową interkursy.pl

Co tym osiągnąłem ? Kolejny raz potwierdziło się może założenie że tego produktu ludzie naprawdę potrzebują, a google statystyki google nie kłamią 🙂 W 3 dni zarobiłem 700 zł na czysto.

3. Nagle, dokładnie tak jak sobie tego zażyczyłem, prawo przyciągania zadziałało 🙂 Otrzymałem emaila od Jacka Dudzica, jednego z najbardziej rozpoznawalnych osób w mediach społecznościowych, experta, szkoleniowca, który swoją wiedzę przekłada zawsze na czyny. W którym to emailu była mniej więcej taka treść:

„1000 zł za godzinę…….wchodzisz w to ? ……… ”

Jacek postanowił, że podzieli się swoją wiedzą dla niewielkiej ilości osób, naprawdę niewielkiej ( 15 osób) i pokaże jak zostać social media marketerem, czy osobą która będzie doradzać innych w sprawach marketingu internetowego, social media. Osobą która robi to profesjonalnie, uczciwie a przede wszystkim skutecznie.

Skorzystałem. Choć nie było to takie łatwe. Trzeba było wypełnić aplikację składającą się z kilkunastu konkretnych pytań. Cena szkolenia: 1000 zł które trwało miesiąc czasu. Po wypełnieniu aplikacji Jacek odpowiada po kilku godzinach: „Twoja aplikacja została przyjęta pozytywnie”

Czy było warto ? Jasne !

Nauczyłem się naprawdę dużo, choć dużo już wiedziałem. Po 2 tygodniach szkolenia, zdobyłem już pierwszych klientów na blogi, oraz kompanie marketingowe. Mało tego mam świetne pomysły na swoje produkty i propozycję prowadzenia szkoleń 🙂

Dziękuję przede wszystkim sobie 🙂 Mojej kochanej żonie która mnie wspiera, i wszystkim tym którzy ze mną współpracują, i Jackowi który postanowił się podzielić wiedzą od kuchni.

Wciąż wyznaję zasadę „Razem każdy osiąga więcej” Bo pomagając komuś pomagasz sobie !

Jak zarabiać przez internet

15 myśli na “Nieustanny rozwój – czyli nowy blog i nowe możliwości”

 1. witaj , ciekawie z polotem jakbyś chciał przekazać setki informacji na raz ok, jesteś podekscytowany , rozumiem aż nadto:) może wzrok nie ten,ale zauważyłam kilka błędów interpunkcyjnych a „celi” .. moje biedne oko:)
  pozdrawiam
  Baśka

 2. Podekscytowanie jest uczuciem pozytywnym, więc jak najczęściej pożądanym, pcha do przodu, pozwala osiągać wyżyny. Przypomniała mi się anegdota o Napoleonie, że pragnął i robił rzeczy, o których zwykły człowiek by nawet nie pomyślał. I tak rodzą się geniusze, mają nieograniczone pole myślowe a w marzeniach nic ich nie ogranicza, nie dla zwykłego szaraka…Tak Przemku rozwijaj się, błędy stylistyczne czy ortograficzne zawsze da się poprawić ale osiągnąć stan samospełnienia nie każdy potrafi i nie zależy to od poprawności pisowni.

  1. Tak Aga, to jest dokładnie tak jak piszesz. Marzenia dodają każdemu skrzydeł, a mi przede wszystkim, bo marzycielem jestem 🙂

 3. Przemku ,mam nadzieję ,że nie wcisnęłam swoje trzy grosze:) ot po prostu, czasami rzuca mi się na oczy…..jak w piosence Jerzego S,:) każdemu mnie też ,,a w szczególności ,gdy jestem czymś bardzo „przejęta” i chcę się swoimi emocjami podzielić ze wszystkimi. …powodzenia.
  Miłego dnia
  pozdrawiam
  Baśka

  1. Basiu wszystko jest ok 🙂 Gdybym przejmował wszystkim co nie potrzebne, nie był bym tam gdzie teraz jestem 🙂

   Pozdrawiam Cie serdecznie 🙂

 4. No i pięknie. Fajnie widzieć jak ktoś odnosi sukces, a komu jak komu Tobie się należy. Pozdrawiam i oby tak dalej.

 5. No szalejesz Przemek. Widzę że rok zacząłeś z rozmachem 🙂

  Super że inwestujesz w takie szkolenia. Myślę że tak wartościowa wiedza od Jacka w znacznym stopniu przyspieszy rozwój Twojego biznesu. Wyznaję zasadę że czasami lepiej zapłacić nawet 1000 zł i otrzymać wiedzę na tacy, niż zdobywać ją przez lata i jeszcze działać na zasadzie prób i błędów. Oszczędziłeś w tym momencie masę cennego czasu, który musiałbyś poświęcić na zdobycie tej wiedzy. Na koniec dodam że warto uczyć się od najlepszych i brać z nich przykład 🙂

 6. Jarku! Masz całkowitą rację. Naprawdę lepiej zdobyć wiedzę jednego dnia za 1000 niż biedzić się przez lata „błędów i wypaczeń” tracąc przy tym na aktualności swojej wiedzy, bo czas ucieka. Pozdrawiam Cię Przemku, sąsiedzie z jednego i współkursanta z drugiego. Oby tak dalej. Ja też dostałem kopa i lada chwila ruszam z kopyta. Już gdzieś napisałem na temat Jacka, że potrafi otwierać oczy na to, co niewidzialne a najbardziej istotne w biznesie a szczególnie info-biznesie internetowym.

 7. Bo bardzo ważny jest w biznesie jasno sprecyzowany cel i plan jak go osiągnąć. Jeśli mamy to za sobą trzeba tylko konsekwentnie trzymać się planu i kontrolować czy zbliżamy się do celu.
  Przemku, realizujesz to co zaplanowałeś. Jesteś wzorem dla wielu budującuch swoje dochody w internecie.
  Życzę wszystkim, którzy mają swój biznes aby konsekwentnie realizowali to co zaplanowali i nie żałowali pieniędzy na szkolenia. Bez nich trudno cokolwiek osiągnąć.
  Pozdrawiam,
  Jacek Pastuszko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *