Dziś napiszę kilka słów na temat narzędzia marketingowe, gdzie rano leżąc sobie i myśląc o tym o czym myśli każdy, czyli „jak tu zarobić”, przecież nic w tym nie ma złego i za to nie zamykają do pudła :), wpadła mi do głowy jedna bardzo ważna myśl. Po obserwacjach internetowych pseudo zarabiaczy, którym pełno jest w internecie, którzy mówią że najważniejszy jest blog, inni mówią że najważniejszy jest autoresponder, a jeszcze inni mówią, a sami tego nie robią 🙂

To się nazywa nabijanie w butelkę i szukanie naiwnych 🙂 w szczególności na forum dyskusyjnym goldenline.pl

Nie wiem skąd się to wzięło, ale wygląda całkiem inaczej z mojego punktu widzenia. Dlatego też wpadłem na genialny wpis na bloga i teraz odwrócę ziemię do góry nogami 🙂

I powiem:

Najważniejsze narzędzia marketingowe to TY. Tak, to własnie TY !

Nie autoresponder, pomimo tego że jest on potrzebny. Ale nie wiedza konstruowania umiejętnych wiadomość, oraz konkretnej wartości dla twojego odbiorcy może spalić Ciebie w oczach odbiorcy na długi czas, a nawet jestem pewien że na zawsze !

Dlatego jeśli wchodzisz na internetowy rynek, powinieneś mieć plan. Konkretny plan i narzędzia marketingowe, który będzie jednym z Twoich najważniejszych narzędzi marketingowych dla Twojego ebiznesu.

Nie jest sztuką czy problemem zarejestrować autoresponder, sztuką jest wykorzystać go efektywnie, pamiętaj o tym ! Oczywiście to jest tylko przykład, bo dobrym narzędzia marketingowe jest sam blog firmowy, który powinny posiadać firmy, czy osoby posiadające jednoosobową działalność gospodarczą.

Dlatego też gdy zakładasz to narzędzia marketingowe, powinieneś wiedzieć co tym chcesz osiągnąć i jak.

Powinieneś znać zasady email marketingu, oraz znać się na copywritingu. Bo to jest klucz do sukcesu, a w szczególności copywriting. Gdy zakładasz swojego bloga, powinieneś znać zasady seo i robienia wpisów. To też jest jedno z narzędzia marketingowe.

Ja sam osobiście, przyznaję się z ręką na sercu że też miałem z tym problem, też nie wiedziałem co, jak, dlaczego. Ale jedną z najważniejszych zasad które wyznaję to: „Jeśli nie wiesz – dowiedź się, jeśli już wiesz – rób to” – nigdy odwrotnie !

Dlatego gdy zaczynałem sporo się uczyłem, naprawdę sporo zanim poznałem narzędzia marketingowe.

Mogę powiedzieć że to co osiągnąłem do tej pory to nie tylko wiedza z internetu, darmowa. Ale cała masa szkoleń płatnych a w szczególności praktyka ! Wiec jak Ty zaczynasz a nie wiesz jak, naucz się, kup kurs, poszukaj, może ktoś udostępnia to za darmo. Wujek google wie wszystko.

A na koniec dodam jeszcze, jedno zdanie:
„Zniszczyć swój wizerunek jest bardzo łatwo, ale odbudować go jest cholernie trudno”

A jak Ty uważasz ? Ty ? może blog ? Mam rację czy nie ? Jakie najważniejsze narzędzia marketingowe ?