Komentarze na wordpress po angielsku? - Zobacz jak możesz się ich pozbyć!Po dodaniu nowej zakładki na moim blogu, otrzymałem wiele pytań, pt. Jak się pozbyć komentarzy po angielsku. Dlatego dziś krótka instrukcja na ten temat, czyli jak zdobyć darmowy klucz akismet i zablokować komentarze spam na blogu wordpress.

 

Skąd są komentarze po angielsku na blogu wordpress?

Spotkałem wiele blogów na których są angielskie komentarze, tak zwany spam, który jest dodawany automatycznie (chyba przez jakieś programy lub roboty – nie wiem ), nie wiem dlaczego owe osoby akceptują tego typu komentarze, przecież one nie wnoszą nic merytoryki dla odwiedzających czy nawet dla samego google. Dlatego jeśli u siebie też masz całą masę takich komentarzy, które przychodzą nawet kilka razy dziennie, to czytaj dalej tą instrukcję.

 

Jak zablokować spam komentarze na blogu?

Generalnie sprawa jest prosta i o tym jest tak naprawdę ta instrukcja. Na początek musisz zarejestrować się na akismet.com by zdobyć darmowy klucz api. W tym celu, po wejściu na akismet.com klikamy na „Get Started” jak na zdjęciu poniżej.

Teraz nie zostaje nam nic innego jak darmowa rejestracja, czyli wybieramy opcje pierwszą z prawej, jakna zdjęciu poniżej:

 

 

Następnie przechodzimy do ważnego kroku. Bo by zdobyć klucz api za darmo, musimy przesunąć suwak na $0,00 dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej, a następnie, wypełnić wszystkie pola formularza rejestracyjnego i kliknąć continue.

 

 

Teraz otrzymamy informację, „done” oraz że nasz klucz jest już aktywny. Klucz oczywiście przyjdzie na podany przez nas adres email przy rejestracji, i wygląda to mniej więcej tak:

 

 

Jak aktywować akismeta na blogu wordpress?

Znów prosta sprawa 🙂 Na początek instalujemy wtyczkę akismet. Po instalacji i włączaniu jej, na kokpicie pojawia nam się informacja (jak na zdjęciu poniżej), klikamy na to i przechodzimy do wprowadzenia naszego świeżo zdobytego klucza api akismet.com, po wprowadzeniu klucza, klikamy na aktualizuj opcję, dokłądnie jak na zdjęciu poniżej.

 

I to wszystko, teraz już nie powinny przychodzi żadne spamy i komentarze po angielsku na twojego bloga wordpress 🙂

 

Jeśli chcesz bym pomógł ci rozwiązać innee problemy, zawsze możesz do mnie napisać 🙂 Zapytaj Przemka.