Komentarze na wordpress po angielsku to spam. – Zobacz jak możesz się ich pozbyć!

Komentarze na wordpress po angielsku? - Zobacz jak możesz się ich pozbyć!Po dodaniu nowej zakładki na moim blogu, otrzymałem wiele pytań, pt. Jak się pozbyć komentarzy po angielsku. Dlatego dziś krótka instrukcja na ten temat, czyli jak zdobyć darmowy klucz akismet i zablokować komentarze spam na blogu wordpress.

 

Skąd są komentarze po angielsku na blogu wordpress?

Spotkałem wiele blogów na których są angielskie komentarze, tak zwany spam, który jest dodawany automatycznie (chyba przez jakieś programy lub roboty – nie wiem ), nie wiem dlaczego owe osoby akceptują tego typu komentarze, przecież one nie wnoszą nic merytoryki dla odwiedzających czy nawet dla samego google. Dlatego jeśli u siebie też masz całą masę takich komentarzy, które przychodzą nawet kilka razy dziennie, to czytaj dalej tą instrukcję.

 

Jak zablokować spam komentarze na blogu?

Generalnie sprawa jest prosta i o tym jest tak naprawdę ta instrukcja. Na początek musisz zarejestrować się na akismet.com by zdobyć darmowy klucz api. W tym celu, po wejściu na akismet.com klikamy na „Get Started” jak na zdjęciu poniżej.

Teraz nie zostaje nam nic innego jak darmowa rejestracja, czyli wybieramy opcje pierwszą z prawej, jakna zdjęciu poniżej:

 

 

Następnie przechodzimy do ważnego kroku. Bo by zdobyć klucz api za darmo, musimy przesunąć suwak na $0,00 dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej, a następnie, wypełnić wszystkie pola formularza rejestracyjnego i kliknąć continue.

 

 

Teraz otrzymamy informację, „done” oraz że nasz klucz jest już aktywny. Klucz oczywiście przyjdzie na podany przez nas adres email przy rejestracji, i wygląda to mniej więcej tak:

 

 

Jak aktywować akismeta na blogu wordpress?

Znów prosta sprawa 🙂 Na początek instalujemy wtyczkę akismet. Po instalacji i włączaniu jej, na kokpicie pojawia nam się informacja (jak na zdjęciu poniżej), klikamy na to i przechodzimy do wprowadzenia naszego świeżo zdobytego klucza api akismet.com, po wprowadzeniu klucza, klikamy na aktualizuj opcję, dokłądnie jak na zdjęciu poniżej.

 

I to wszystko, teraz już nie powinny przychodzi żadne spamy i komentarze po angielsku na twojego bloga wordpress 🙂

 

Jeśli chcesz bym pomógł ci rozwiązać innee problemy, zawsze możesz do mnie napisać 🙂 Zapytaj Przemka.

Jak zarabiać przez internet

17 myśli na “Komentarze na wordpress po angielsku to spam. – Zobacz jak możesz się ich pozbyć!”

 1. Akismet zawsze był i jest najskuteczniejszym narzędziem antyspamowym dla wordpress trochę też od spamu czyści mi intensedebate. Polecam tak naprawdę nic nie przechodzi tych 2 antyspamow 🙂

 2. Początkowo myślałem, że mój blog robi wręcz furorę w Stanach i w UK – później jednak zdałem sobie sprawę, że to zwykły spam, a przychodziło tego ok. 50 komentarzy dziennie!

  Dzięki za ten poradnik – niezwykle prosta metoda, a jeśli zadziała to uchroniłeś mnie przed marnotrastwem czasu na kasowanie poszczególnych komentarzy, zamieszczanych przez roboty.

  Pozdrawiam

 3. Dzięki za tak „łopatologiczne” wytłumaczenie krok po kroku jak skonfigurować askimeta. Wcześniej chciałem go konfigurować ale jak przeczytałem o kupowaniu kluczy to się wystraszyłem i odpuściłem 🙂 teraz zobaczyłem jakie to było proste.

 4. Tak dokładnie moi drodzy jest to typowy spam wysyłany przez tzw. boty. Nie wiesz dlaczego? Wszelkiej maści pozycjonerzy próbują zdobyć wartościowy link pozycjonujący do swojej strony. Niestety zaspamowane blogi tysiącami wpisów są praktycznie bezwartościowe. Jednak nadają się do linkowania zaplecza pozycyjnego.
  Spamerzy nie są zadowoleni z aksimeta, gdyż ten banuje strony nachalnie linkowane, banuje też chyba po IP.

 5. Akismet jest bardzo skuteczny. Sam go używam na swoich blogach. Czasami jest za bardzo skuteczny. Potrafi jako spam potraktować komentarze użytkowników. Dlatego warto zwiększyć limit dozwolonych linków w postach. Pomimo tego, że zwiększymy limit wtyczka doskonale sobie poradzi z wykrywaniem spamu. Od chwili kiedy odkryłem tą wtyczkę na moich blogach nie ma ani odrobiny spamu. SPAMOWI mówimy nie, budujmy swoje internetowe imperium w uczciwy sposób.

 6. Dziękuję Ci przemku za przejrzystą instrukcję. Dostałem na razie dwa takie komentarze, z czego jeden zatwierdziłem ciesząc się, że zaczął mi się ruch na stronie. Podobnie jak Marcin odpuściłem generowanie klucza gdy zobaczyłem, że trzeba coś zapłacić.
  Za chwilę biorę się za Akismeta.
  Pozdrawiam

 7. Dziękuję:) Dzięki prostej instrukcji w końcu pozbyłam się spamów. Poproszę jeszcze o pomoc…jakie statystyki są najlepsze do wersji 3.8.1, trzy tygodnie mam bloga na nowej domenie i ciągle nie mam wiarygodnych statystyk. Pozdrawiam:)

 8. Od jutra zaczynam odchudzanie, kto się odchudza ze mną? Nie będzie lekko ale trzeba się wziąć za siebie. Mam już dobry plan na chudnięcie, wszyscy którzy są chętni proponuje zacząć od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnąć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *