Jak pozycjonować stronę opartą na wordpress, czyli bloga. To pytanie których chyba dręczy wszystkich właścicieli stron internetowych i blogów którzy nie posiadają wiedzy i nie wiedzą jak pozycjonować stronę, bloga. Dziś opiszę pewien przypadek którego uczę na moim szkoleniu blogerpro – kliknij tutaj i rozłożę go na czynniki pierwsze, podając odpowiednie przykłady oraz uzyskane wyniki. Bo przecież wiadomo że najwartościowszy ruch na stronach pochodzi z google. To tam ludzie szukają informacji, co z kolej przekłada się na zarobek.

Więc, ok miesiąc temu napisał do mnie klient ( baupartner.com.pl ), aby zrobić mu stronę i opiekować się nią w ramach miesięcznego abonamentu. Bo on sam nie ma na to czasu, i nie wie jak pozycjonować stronę, pisać artykuły seo itp. Moja decyzja była oczywiście na tak. Zabrałem się do pracy, postawiłem szybko stronę i na jakieś 3 tygodnie zostawiłem ją w spokoju. Oczywiście strona została zaakceptowana przez klienta, pomimo tego że mi za bardzo się nie podoba to tło, które przeszkadza w czytaniu treści, ale to jego decyzja 🙂 .

Dokładnie 15 kwietnia otrzymałem mailem od klienta artykuł o tytule deska elewacyjna, który trzeba dodać na stronę. Przerobiłem go pod seo i odpowiednie słowa kluczowe i dodałem.

Dziś jest 17 kwietnia i po wpisaniu takiej frazy w google jak:
– deska elewacyjna poznań, strona klienta wyskakuje na 4 miejscu na pierwszej stronie.
– elewacje zewnętrzne poznań, strona wyskakuje na 7 miejscu na pierwszej stronie
– tynk o strukturze drewna poznań, strona wyskakuje na 3 i 4 miejscu na pierwszej stronie
– tynk drewnopodobny poznań, strona wyskakuje na 8 miejscu na pierwszej stronie.

Wpisz w google wyżej wymienione frazy i sprawdź, być może u Ciebie wyniki będą się różnić o 1-2 pozycję w górę czy w dół. Ale tu moim zdaniem trzeba wziąć pod uwagę to że jest dodany tylko jeden wpis 🙂 Już boję się pomyśleć co będzie dalej ;D

Użyłem oczywiście wtyczki all in seo pack, i narzędzi google które omawiam w moim kursie bloger pro wyszukując odpowiednie słowa kluczowe, o które pytają ludzie w googlach. I generalnie nic więc, spędzając przy tym ok 1 godziny czasu.

Ale najlepsze na koniec. Bo nawet się nad jedną rzeczą wogóle nie zastanawiałem, i dziś sprawdzając wynik wyszukiwań zobaczyłem jedną frazę która nawet mnie zaskoczyła. Po wpisaniu frazy „tynk drewniany” strona klienta zdobyła drugie miejsce na pierwszej stronie, na ponad 2 miliony wyników 🙂

Oczywiście zapraszam wszystkich do skorzystania z moich usług 😉 Albo kursu blogerpro dzięki któremu takie rezultaty również możesz odnosić.