Dlaczego firmy powinny posiadać blog firmowy – studium przypadku

Blog firmowy, to jedna z taktyk marketingu internetowego, który sprawia że klienci, inaczej patrzą na Ciebie. Nie tak dawno temu, ok połowy stycznia 2011 zgłosił się do mnie klient, firma ogrodnicza w poznaniu który chciał zrobić stronę internetową swojej firmy, a dokładnie wizytówkę. Po dłuższych rozmowach przekonałem jego, że lepiej jest założyć bloga, bo blog firmowy to wyróżnienie się. Co oczywiście nie było takie łatwe, ale moja nauka i prowadzenie biznesu w marketingu sieciowym chyba nie poszła na marne. Wysłuchałem, podpowiedziałem i co się okazało, zdecydował się na moją propozycję i zrobienie bloga firmowya.

Zainstalowałem blog firmowy dla niego dokładnie 28 stycznia, i jego starą obrzydliwą stronę usunąłem.

Dzień później właściciel strony dodał dwa pierwsze wpisy na bloga, oczywiście z moją pomocą, ponieważ teksy seo, są ważne przy pozycjonowaniu bloga, a szczerze to chyba najważniejsze 🙂

Do tego klient zlecił mi pozycjonowanie strony, generalnie nie pytał mnie co, jak i za ile, powiedział że ma być wysoko bo w tej chwili nie ma go nawet na pierwszych 10 stronach w google. Więc zabrałem się za to, i co kilka dni dodawałem stronę do ciekawych katalogów.

Dokładnie 2 tygodnie później, blog firmowy wskoczył na 3 stronę w google.

I to pod najważniejszą frazę „pielęgnacja ogrodów poznań”, a pod inne które też są ważne nawet na drugą stronę. Teraz po 3 tygodniach strona jest na 2 stronie w googlach ( choć czasami spada na 3 ) ale to nie ważne.

Najważniejsze jest to, że firma ogrodypro.pl zbiera w końcu zlecenia na usługi za pomocą internetu. Właściciel strony wydzwania codziennie z uśmiechem na twarzy i podziękowaniami, ponieważ on z kolei codziennie odbiera telefony „z internetu”, a nigdy takich nie miał.

Ale mało tego, kategorią podjęcia decyzji klientów, żeby zadzwonić własnie do niego, a nie do kogoś innego, jest fakt że strona nie jest zwykłą stroną wizytówką, ale stroną blogiem. Czyli coś na niej się dzieję, właściciel pisze, klienci czytają, i widzą skoro gość pisze to wie jak, a jak wie jak to zadzwonię do niego.

Jednym słowem „wyróżnia się” i prowadzi interakcję z potencjalnym klientem, gdzie blog firmowy stawia go w pozycji solidnej żyjącej firmy

Jeśli chcesz, zrobić sobie sam blog firmowy, zawsze możesz skorzystać z mojego kursu blog firmowy.

Ciekaw jestem jak potoczy się to dalej, przecież to dopiero 3 tygodnie od startu, a sezon ogrodniczy jeszcze się nie zaczął. A blog firmowy, to jest strzał w 10-tkę !

Jak zarabiać przez internet

18 myśli na “Dlaczego firmy powinny posiadać blog firmowy – studium przypadku”

 1. Przemek ma w 100% rację, jestem bardzo zadowolony z wykonanej przez niego pracy. Efekty przerosły moje oczekiwania.

  Pozdrawiam
  Robert Polański
  OgrodyPro.pl

 2. Prowadzenie bloga firmowego jest to bardzo fajny pomysł. Tak jak mówisz…poprzez bloga budujesz relacje z potencjalnymi klientami. Rozwiązanie to jest jeszcze bardzo rzadko w Polsce spotykane więc od razu firma się wyróżnia 🙂

  Myślę że przy twoich zdolnościach to tylko kwestia czasu jak blog będzie na pierwszej stronie w google 🙂

 3. Tak ale konkurencja nie pisze blogów. A google kocha blogi więc to tylko kwestia czasu jak będziesz na pierwszej stronie 🙂

 4. Witajcie!
  Wiedziałam, że jak Przemek się czegoś dotknie to sukces murowany.
  Tak trzymać! – też tak uważam, ze strona dla firmy jest ważniejsza niż wizytówka.

 5. No nieźle nieźle, pogratulować. Zastanawiam się jak to zrobić, mam bloga, ale jakoś mi to nie wychodzi i nie wiem od czego to zależy. Jakieś rady Przemku ?

 6. @ Wojtku, takie informację podaję w moim kursie ebiznesstart.pl zapisz się na szkolenie. Zapraszam Cię serdecznie.

  Pozdrawiam

 7. Przemku! Nauka nie idzie w las, lecz w nas. Kawał dobrej roboty z kursem. Dodałbym jeszcze parę drobiazgów, ale blogowanie to taki sport, w którym zaangażować się trzeba na full, więc i do owych drobiazgów trzeba dotrzeć samemu. Większa wtedy frajda, że zaczyna się to wszystko kręcić we właściwym kierunku. Samodzielne szukanie nowych wtyczek, instalacja widget’ów podbija nasze emocje, a gdy robimy to za godziwe pieniążki – przyjemność zwielokrotniona. Tak trzymaj.

 8. Przemku widze, ze jeszcze duzo pracy przede mna. Mysle o tym jak wypromowac moja strone firmowa, aby zaistniala w sieci na pierwszej stronie w googlach. Poki co ucze sie
  krok po kroku od Ciebie, jak rozwijac swojego bloga…Jak mowia Amerykanie „God bless you” , a my po zeglarsku…Tak trzymaj

  pozdrawiam,

 9. Z zazdrością czytam o tak szybkim sukcesie nowego bloga 🙂 , ale myślę sobie że lokalnie to chyba łatwiej kogoś do topów posłać… Ja muszę „walczyć” na rynku krajowym i to chyba jest dużo trudniejsze zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *